Choď na obsah Choď na menu
 


                                                      Vylepšenia !

 

 Mazanie kolesa !

Môj typ je zameraný na koleso na behanie. Ako ste si isto všimli, že po niekoľkých mesiacoch (približne), začne koleso nepríjemne škrípať. Mnohý z Vás to asi riešilo tak, že koleso namastilo bazelinou alebo olejom na bycikle .  Prvý krát som to tak urobil aj ja, no nedalo mi to a začal som hladať iný spôsob, aby sa škrečkovy niečo nestalo, lebo som si všimol, že to škrečok obhryzuje, čo môže byť pre neho aj smrtelné! Našiel som jedno jednoduché a isto menej nebezpečnejšie riešenie. Koleso namastite maslom kocke, ktoré kúpite takmer všade. Za najlepšie riešenie ponúkam práve toto. Ja som tak urobil v strede januára a tak to drží až do teraz bez žiadnych zvukov. A navyše mám taký pocit, že škrečkovy sa tak lepšie beží.

Jedna skúsena chovatelka mi poradila že by bolo lepšie namazať rastlinným olejom, lebo to maslo v kocke sa rýchlejšie skazí v teple ako rastlinný olej preto musíťe kontrolovať či sa už neskazilo, takže budete musieť častejšie umývať kolotoč ako pri rastlinnom oleji to nebudete musieť tak často umývať.
 

Odporúčam, vyskúšajte to!

Zdroj : kamoš

 

 

  Koleso !

Stali sa nejaké prípady pri tomto druhu kolesa Obrázok stali prípady kedy sa škrečok zasekol ba aj zdochol. Môžete tomu predist tak že kúpite buď koleso ktoré nema medzeri (viď. na obrazku), alebo že tieto medzeri vyplnite buď tak že to obtiahnete obväzom bubon kolotoča alebo vyplnite nejakou inou formou (tvrdym papierom), takto sa zníži percento zranenia vášho škrečka. Vyhody sú že sa škrečkovy nebudu zasekávať labky a bude rýchlejšie behať a bude to pre neho väčšia sranda. Držim palce pri vylepšeni vášho kolotoča.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Koleso

(kika, 5. 1. 2011 0:30)

Ja mám 2 kolesá a jedno je čo nemá žiaden kov na sebe je to čisto vyrobené z plastu a niesu tam ani dierky. Síce sa to musí pripnúť na klietku ale to mi nevadí. Potom mám obyčajné koleso také ako je na obrázku a sú tam dierky som si povedala že Bože nebudem taká blbá a mu dám také čo sa mu tam môže labka zaseknúť a sám si ju nevytiahne vonku a nikto nebude doma tak čo chudinka malá sám spravý? Radím vám ak svojho škrečka milujete a nechcete aby sa mu niečo stalo majte račej to bezpečnejšie koleso. :) P.S ak si to niekto prečítal tak sa ospravedlňujem že je ti toho tolko napísane :D

skreculka

(kika, 9. 4. 2010 3:40)

To sa mi presne stalo.Pocula som ako z akvaria pisti male.Ked som pozrela dnu uvidela som ako sa ich maminka toci na koliesku a pricvikava tam to male.Tak som ju odtial zobrala.Teraz sa im bojim davat koleso.

http://www.skreky.estranky.sk/

(http://www.skreky.estranky.sk/, 21. 3. 2010 13:09)

http://www.skreky.estranky.sk/
http://www.skreky.estranky.sk/
http://www.skreky.estranky.sk/
http://www.skreky.estranky.sk/
http://www.skreky.estranky.sk/

( , 10. 2. 2010 16:52)

debilita

ddd

(lubo, 10. 11. 2009 12:42)

pekny skrecok nech beha aj na dalej:D

koloeso

(hahahahaha, 21. 6. 2009 11:22)

ja mam kolesa normal ale aj z medzerami a videl som ze skreckovi sa tam prepadavaju nohy tak som mu to zatavil plastom to neprekuse a je to pevnejsie

kolotoč

(Admin skreky.estranky.sk , 15. 5. 2009 18:19)

ak máš také koleso s veľkými medzerami bolo by dobré aby si to vylepšila. Predsa nechceŠ aby sa tvoj škrečok vážne zranil však ? A prepáč vztahy cez internet nepodporujem ale spriateliť by sme sa mohly ;)